ponuka exteriér

Hliníkové rolety

Vonkajšie hliníkové rolety

Vonkajšie rolety sú určené pre okenné a dverové otvory rodinných domov, bytov a ostatných bytových a nebytových priestorov. Medzi hlavnými prednosťami roliet patria: vysoký stupeň tienenia, znižovanie hladiny hluku z vonkajšieho prostredia a vysoký termoregulačný efekt.

Vyrábané sú buď v prevedení plastovom t.j. plastové lamely a ostatné komponenty, alebo v kvalitnejšom celohliníkovom prevedení s hliníkovou lamelou zateplenou PUR penou. Vonkajšie rolety sú určené pre použite buď ako: predokenné rolety s dodatočnou montážou s viditeľným boxom, prípadne zaomietateľné rolety s vrchným boxom určeným pod omietku.

Ovládanie je možné vyriešiť buď manuálne, elektrické na vypínač, prípadne elektrické na diaľkové ovládanie. Zákazník má na výber z viacerých možností a širokého množstva doplnkov od automatickej západky pre bezpečný domov až po slnečný prípadne veterný senzor.

Viac v relizáciach

Vonkajšia hliníková roleta COMBI

Nadokenná roleta COMBI je vhodná do rekonštrukcií pri výmene výplní stavebných otvorov. Roletový box je umiestnený medzi oknom a horným okrajom stavebného otvoru. Vďaka tomu nie je predsadený, ale umiestnený smerom do miestnosti, odkiaľ je do neho aj prístup v prípade potreby. Jeho exteriérová strana je zarovno s okenným rámom.

Plastový box je zateplený polystyrénovou vložkou. Celý systém sa montuje na okenný rám zhora pred vlastným osadením okenného rámu do otvoru. Základná zostava nadokennej rolety COMBI

 

 • Box: bočnice plastové, obvod tvorený zostavou plastových blokov, zateplenie polystyrénom, farba biela
 • Navíjací hriadeľ: hliníkový, priemer 40 mm
 • Držiaky a krytky: plastové, farba biela, hnedá, šedá
 • Vodiace lišty: plastové, rozmer 61×35 mm, faba biela
 • Lamela: hliníková s krycou výškou 37 mm, plnená polyuretánovou penou, farba biela, šedá, svetlo béžová, strieborná, imitácia dreva svetlá, imitácia dreva tmavá, zlatý dub, tmavohnedá, zelená Koncová lamela: hliníková, farba biela, tmavohnedá
 • Ovládanie: manuálne popruhom Doplnky a príslušenstvo
 • Box: tmavohnedá farba, potiahnutie renolitovou fóliou
 • Vodiace lišty: tmavohnedá farba, potiahnutie renolitovou fóliou
 • Lamela: lakovanie do RAL, potiahnutie renolitovou fóliou
 • Koncová lamela: lakovanie do RAL, potiahnutie renolitovou fóliou
 • Samonavíjací automat pre manuálne ovládané rolety
 • Automatické ovládanie motorom na vypínač alebo diaľkové ovládanie
Viac v relizáciach

Vonkajšia hliníková roleta COVERT

Zaomietateľná hliníková roleta COVERT je určená do novostavieb alebo rekonštrukcií, kde je možné prispôsobť stavebný otvor potrebám montáže. Box je umiestnený  priamo v stene nad stavebným otvorom a pri čelnom pohľade zvonka je prakticky neviditeľný.

Box sa môže zakryť niekoľkými spôsobmi: zaomietnutím prednej strany boxu, zakrytím zateplovacím systémom, alebo osadením do špeciálneho roletového prekladu. V prípade potreby servisného zásahu do rolety sa tento robí cez revíznu klapku, umiestnenú v spodnej, voľnej časti boxu. Do tohto typu roliet je možné osadiť integrovanú sieť proti hmyzu. Základná zostava zaomietacej rolety COVERT.

 

 • Box: hliníkový plech, bočnice a revízna klapka extrudovaný hliník
 • Navíjací hriadeľ: hliníkový, priemer 40 mm
 • Vodiace lišty: hliníkové, rozmer 53×22 mm, faba biela, tmavohnedá
 • Lamela: hliníková s krycou výškou 37 mm, plnená polyuretánovou penou, farba biela, šedá, svetlo béžová, strieborná, imitácia dreva svetlá, imitácia dreva tmavá, zlatý dub, tmavohnedá, zelená
 • Koncová lamela: hliníková, farba biela, tmavohnedá
 • Ovládanie: manuálne šnúrou alebo popruhom
Viac v relizáciach

Vonkajšia hliníková roleta RADIX

Predokenné rolety RADIX sú vhodné na dodatočnú montáž. Nevyžadujú špeciálne úpravy stavby, rozmerovo sa prispôsobujú už hotovému otvoru. Box, do ktorého sa navíja lamelový pancier, je umiestnený viditeľne na exteriérovej strane otvoru. Vo vodiacich lištách je vložené štetinkové tesnenie.

Štandardne sa v tomto type roliet  používa hliníková lamela s výškou 37mm plnená polyuretánovou penou, ktorá zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti, chráni pred hlukom a zároveň zatemňuje interiér.Tento typ roliet sa vyrába aj v prevedení s integrovanou protihmyzovou sieťou. Ovladanie šnúrou a samonavijákom, ktorý je  hnedej alebo bielej farby,

Viac v relizáciach

Napíšte nám

Máte záujem o naše produkty alebo máte nejaký dotaz?.

info@okna-zaluzie-zahorie.sk

Zavolajte nám

Pokial máte nejaké otázky a chcete rýchlu odpoveď, neváhajte a zavolajte nám.

+421 903 526 876

Navštívte nás

Naša predajňa je otvorená Utorok, Streda a Štvrtok od 9:00 do 15:00, Pondelok a Piatok len telefonicky

Novoveská 941, 908 41 Šaštín – Stráže-Šaštín